Döşeme Altı Soğutma

döşeme altı soğutma sistemleri iceair pano kliması 3döşeme altı soğutma sistemleri 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İCEAİR DÖŞEME ALTI KLİMA

İceair  döşeme  altı  klima sistemleri ile  dış ortamdaki sıcaklık faktörü  cihazın kapasitesini etkilemez iç ünite ile dış  ünite  arasında bakır boru tesisatı olmadıgından dolayı  sistemde basınç kayıpları oluşmaz. bakır boru tesisatı çekilemeyen kritik noktalarda etkin ve pratik bir çözüm oluşturmaktadır. Döşeme altından istediğimiz noktaya soguk havayı fleksibel esnek boru ile kabin içine üfletme olanagı sağlamaktadır.

KONDENİZASYON  sıcaklıgı    yükseldiğinde  yüksek frekansta çalışan fanlar devreye girerek kondenser sıcaklıgını  dışarıya atmaktadır. kondenser fan  kontrol sayesinde sıcaklık yüküne göre hem  evaparatör çiglenme noktası hemde kondenizasyon sıcaklığı kontrol edilmektedir. psikonometrik  diyagrama göre istediğimiz  sıcaklık ve bagıl nem kontrollerını sistem tasarımında uygulamaktayız.

NEDEN İCEAİR DÖŞEME ALTI KLİMA

ıt  sogutma  sistemlerinde  her rack  kabinin üstüne fan konulmaktadır.  Sebebi ise soğuk hava ağırlıgından dolayı döşeme altında kalmaktadır. kabin  alt kısımlarında aşırı  soguk ve nemlenmeler meydana gelmektedir. rijit  bir hava  akışı kabin içerisinde oluşmamaktadır.

iceair döşeme altı klima ile ısının kaynağı  nerdeyse soguk hava o noktaya üfletilir.Kabin içinde alttan üst tarafa  doğru pozitif basınç uygulaması gerçekleşmektedir

İCEAİR DÖŞEME ALTI KLİMAİLE MAHALİ KLİMATİZE ETMİYORU Z KABİN İÇLERİNİ SABİT SICAKLIKTA TUTUYORUZ

ORTAMI  SOGUTMAK DEMEK KABİN İÇERİSİNİ KLİMATİZE ETMEK ANLAMINA GELMEZ .