Nem Alma Cihazı

iceair pano kliması 400     iceair pano kliması 800      iceair pano kliması 1500      iceair pano kliması 3000

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazlarının çalışma prensibi en basit anlatımıyla cam yüzeyinin yoğunlaşmasına benzer. Aşırı nemli hava kendi sıcaklığından daha düşük sıcakığa sahip cam yüzeye temas ettiğinde yoğuşur. Elektrik ile çalışan  nem alma cihazlarıda bulundukları ortamdaki havayı vakumlar, cihaz içerisinde aşırı soğutulmuş yüzeye temas eden vakumlanan hava yoğuşur, yoğuşan bu hava tekrar aynı ortama üflenir. Bu işlem sonucunda havanın içindeki fazla su (aşırı nem) giderilmiş olur. Meydana gelen su, cihazın haznesinde toplanır veya tahliye hortumu ile ortamdan uzaklaştırılır.

Nem Alma Cihazını Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyim?

Öncelikle rutubet ile ilgili yaşadığınız sorunu ve bu sorunun şiddetini iyi tespit etmelisiniz.   Aşağıda ki sorulara cevapları uygun modeli seçmenizde ki en belirleyici kriterlerdir.

Evinizin tamamında mı, bazı bölümlerinde mi rutubetten şikayetcisiniz?

Rutubetli bölümlerin tavan köşelerinde küflenme, lekelenme veya eşyalarınız üzerinde nemlilik   hissediyor musunuz veya bunların dışında şikayetiniz sadece ortamda ki rutubet kokusundan mı?

Son olarak da evinizin büyüklüğü ne kadar (kaç m2)

Bu 3 kritik durumu doğru tespit ederek seçeceğiniz cihaz, rutubetin ve etkilerinin evinizden   uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Nem Alma cihazlarında Su Çekme Kapasitesi Nedir?

Nem alma cihazları bulundukları ortamda ki havayı vakumlar, vakumlanan hava cihazın iç kısmında   yoğunlaştırılarak suya dönüştürülür ( bu sayede havanın bünyesinde ki fazla su giderilir) ve   kurutulan hava tekrar ev ortamına verilir. Cihazların, havanın içerisindeki suyu yoğunlaştırabilme   kabiliyetlerine su çekme kapasitesi denir

Rutubet Nasıl Önlenir?

Eğer rutubet problemi yaşıyorsanız bunun asıl sebebi aşırı nemlilik ve sıcaklık farklılığıdır. Ortamda bulunan aşırı nemli hava, kendi sıcaklığından daha düşük bir yüzeye temas ederse yoğuşur ve o yüzeyde ıslaklık oluşturur. Uzun süre ıslak kalan yüzeyde meydana gelen deformansyonlar en genel tabiri ile rutubete neden olur. Evinizin konumu, inşaa sırasında kullanılan malzemelerin yapısı rutubet sorununu şiddeti konusunda belirleyici olabilir. Sizin için çok masraflı ve uzun sürecek tadilatlarla sorunu azaltabilir veya ortadan kaldırabilirsiniz ancak iş bitip sonucunu görmeden alacağınız rutubet problemini tamamen ortadan kaldıracağınızdan emin olamazsınız.
Rutubet ile mücadelede en pratik ve hızlı çözüm bir İCEAİR nem alma cihazı kullanmaktır. Nem alma cihazlarımız ortamdaki havayı algılar ve çalımasını buna göre ayarlar. Aşırı nemi giderir ve yoğuşmaları engeller, rutubet sorunu olan ortamlardaki rutubeti giderir ve sonrasında da rutubeti önler.

Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

İCEAİR nem alma cihazları kapalı ortamdaki rutubet kokusunu giderir. Kokunun sebebi kapalı ortamdaki rutubettit. Rutubet sonucu çürümeye başlayan ve uzun süre ıslak kalan yüzeyler bir süre sonra kokmaya başlar. Nem alma cihazlarımız bulundukları otamdaki rutubeti engeller ve tekrar oluşumunu önler. Rutubet kokusu kısa zaman içinde yok olur ve tekrar oluşmaz.

Camlarda Buğulanma – Küflenme Neden Olur?

Bu sorunlar sebibi de tamamen aşırı nemli ortamdaki sıcaklık farklılığıdır. Cam yüzeyleri ve duvar köşeleri genellikle evlerde en soğuk yüzeylerdir. Aşırı nemli hava soğuk bölgeye doğru ilerler ve orada yoğuşur. Yoğuşma camlarda buğunlanma veya terleme, duvar yüzeylerinde küf veya mantar oluşumunu olarak farkedilir. Bunların haricinde dolap içindeki kıyafetlerinizde, mobilyalarınızda veya yer döşemelerinizde de benzer durumlara rastlayabilirsiniz. Aşır neme bağlı bütün bu sorunların giderilmesinde iceair nem alma cihazları size oldukca profesyonel çözümler sunar.